ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W WOŁOWICACH

SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE NR 2 W WOŁOWICACH

Szkoła Podstawowa w Wołowicach

logo

• Szkoła Podstawowa w Wołowicach jest jedną ze szkół gminy Czernichów. Wieś leży ok.20 km od Krakowa.
  • W skład szkoły wchodzi czternaście oddziałów szkoły podstawowej. Obowiązek szkolny realizują dzieci z Wołowic, Dąbrowy Szlacheckiej, Zagacia, Rącznej oraz Jeziorzan.
  • Nauka trwa od 8.05 do 14.00
  • W szkole uczniowie uczą się w nowej, jasnej i przyjaznej szkole. Każda klasa ma własną salę lekcyjną.
  • Budynki szkoły to trzy pawilony połączone łącznikami, na które składają się: dawny budynek, nowy pawilon (oddany do użytku w 1995 roku), a także nowoczesna sala gimnastyczna. Łącznie Zespół posiada 14 sal lekcyjnych.
  • Przy szkole znajduje się też kompleks boisk sportowych: boisko do piłki ręcznej, siatkówki oraz do gry w piłkę nożną.
  • Szkoła posiada nową pracownię komputerową z dostępem do Internetu, dziewięć tablic interaktywnych, salę gimnastyczną, salę do gimnastyki korekcyjnej, bibliotekę oraz gabinet lekarski.
  • Organizowane są różnorodne zajęcia pozalekcyjne.
  • Uczniowie uczą się języków obcych: angielskiego, a także niemieckiego.
  • Problemy uczniów pomaga rozwiązywać pedagog szkolny, będący również psychologiem.
  • W naszej szkole funkcjonuje klasa "0". Zajęcia odbywają się od 8.00 - 13.00. Dzieci uczestniczą w zajęciach kółka teatralnego. Są również zajęcia taneczne.
  • Młodsi uczniowie mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej, czynnej od godz. 7.00 - 17.00.
  • Duży nacisk kładzie się na aktywność fizyczną. Uczniowie uczestniczą w zajęciach SKS,
    w zawodach sportowych w wielu dyscyplinach, korzystają z nauki pływania, a także doskonalą swoje umiejętności w tańcu towarzyskim.
  • Dla chętnych organizowane są liczne zajęcia pozalekcyjne
  • Szkoła współpracuje z innymi placówkami oświatowymi gminy (konkursy, zawody sportowe, wymiana doświadczeń itp.).
  • Nasi uczniowie należą do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II i uczestniczą w spotkaniach tych szkół na różnych płaszczyznach.
  • Uczniowie i nauczyciele współpracują ze środowiskiem lokalnym, m.in. organizują wspólne spotkania międzypokoleniowe (np. Dzień Seniora, Dzień Matki, Świeto Wikliny,Piknik Rodzinny, festyny itp.)
  • W naszej Szkole panuje przyjazna i życzliwa atmosfera.