
To ogólnopolski konkurs bardzo popularny wśród uczniów klas I - III. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. W XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu wzięli udział również uczniowie naszej szkoły z klas I - III.
7 maja 3b wzięła udział w wykładzie on-line pt. " W jakim języku mówią zwierzęta?". Kilka dni później - 10 maja wykład obejrzała 2b. Zajęcia zostały zorganizowane przez Uniwersytet Dzieci, dla uczniów biorących udział w projekcie "W kosmos z klasą". Dowiedzieliśmy się, że zwierzęta porozumiewają się poprzez dźwięki, bodźce wzrokowe, poprzez ruch, a nawet zapachy. Było to ciekawe doświadczenie, zajęcia były interesujące i angażowały uczniów do aktywności.
Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.
Konstytucja 3 Maja była to pierwsza w historii Polski lekcja demokracji, z której czerpały nadzieję i wolę przetrwania następne pokolenia Polaków, walczące o to, żeby „Polska była Polską".
BYŁA DRUGĄ NA ŚWIECIE I PIERWSZĄ W EUROPIE USTAWĄ
REGULUJĄCĄ ORGANIZACJĘ WŁADZ PAŃSTWOWYCH, PRAWA I OBOWIĄZKI OBYWATELI.
Ten doniosły dokument, nazwany wówczas Ustawą Rządową, a dziś — Konstytucją Trzeciego Maja, został uchwalony w 1791 r. przez Sejm Czteroletni (Wielki).
W trudnym obecnie czasie pandemii, krakowscy muzealnicy nie ustają w sposób zdalny obrazować wiedzę o kulturze, życiu mieszkańców i architekturze najpiękniejszego miasta w Polsce – Krakowa.
Tym śladem podążyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wołowicach. Dnia 19.03.2021 r. nasi piątoklasiści uczestniczyli w spotkaniu online, pod nazwą „W czterech kątach pradziadów- krakowska kamienica 100 lat temu”. Zajęcia miały miejsce w Kamienicy Hipolitów.
W celu przybliżenia uczniom zagadnień związanych z wieloraką ochroną naszej Planety – Ziemi, zorganizowano w „Światowy Dzień Ziemi”, dnia 22 kwietnia 2021 roku - webinarium na różne tematy szkodliwych zmian klimatu oraz działań podejmowanych na rzecz jego ochrony. Ponadto zwrócono uwagę wpływu współczesnego człowieka na zdrowie i życie obecnych i kolejnych pokoleń. Wychowankowie zapoznali się zatem z najnowszą wiedzą o zmianach klimatycznych, z problemami zachodzącymi w środowisku, związanymi z gospodarczą działalnością człowieka.
Copyright © 2017 SPO Wołowice | Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: CreativeDesign