godlo

Projekty

LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI

 PHOTON EDU – ROBOTY EDUKACYJNE W NASZEJ SZKOLE

photon

    W tym roku szkolnym w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” rozpoczęliśmy naukę programowania z robotami Photon Edu. Photon to kreatywna zabawka wyposażona w diody, czujniki, mikrofony i kamerki, która pozwala łączyć naukę z zabawą. Dzięki dedykowanej aplikacji, pomoże dzieciom rozwinąć ich wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, nauczy podstaw programowania oraz pomoże rozwinąć dziecięce pasje.
    Mamy już kilka robotów i rozpoczynamy super zabawę !!!

Poznajmy robota Photon – pierwsze zajęcia z robotem

Na pierwszych zajęciach:
- uczymy poruszania się,
- omijamy przeszkody,
- poznajemy aplikacje Photon Magic Brige,
- przeprowadzamy wyścigi robotów

kliknij, aby zobaczyć galerię

 

W naszej szkole po raz drugi działają SuperKoderzy !

superkoderzy logoW tym roku ODKRYWCY FIZYKI …

    Czy roboty mogą pomagać w przeprowadzaniu eksperymentów i doświadczeń na lekcjach fizyki? Oczywiście, że TAK! I to jeszcze jak!
    W ramach ścieżki z fizyki poznamy m.in. podstawowe pojęcia o miarach, wagach czy ruchu. Będziemy wykonywać pomiary, przeprowadzać doświadczenia i prowadzić obserwacje, a we wszystkim pomoże nam interdyscyplinarny robot Photon.

Spotkanie 1.
Jednostki i miary
    Naszym zadaniem było dokładne zmierzenie robota. Korzystaliśmy z metrówki, linijki, wagi sprężynowej i suwmiarki. Niektórzy z nas po raz pierwszy posługiwali się suwmiarką. Po wykonaniu pomiarów, w parach przeliczaliśmy wielokrotności i podwielokrotności zmierzonych wielkości. Nagrodą za dobrze wykonane zadanie były plusy z fizyki. Najlepsi w tej ścieżce zdobyli aż po trzy plusy.

kliknij, aby zobaczyć galerię

 

Projekt z edukacji regionalno - artystycznej

edukacja regionalna   

    Poznawanie małej Ojczyzny, własnego regionu to niezwykle ciekawy, kształcący sposób spędzania wolnego czasu, szczególnie po intelektualnych zajęciach w ławce szkolnej lub zdalnej pracy z nauczycielem.
    Zatem ciekawą i pożyteczną formą rozwijania zainteresowań, równocześnie zapamiętywania nowości przez ucznia, stanowią niewątpliwie rowerowe wojaże. I właśnie
w taki sposób, urokliwy, okoliczny teren, pełen niezwykłych ciekawostek, przyrodniczych rozrywek, walorów zdrowia, oddychania świeżym powietrzem, bywają zawsze atrakcją, preferowaną przez samych jej uczestników.
    W celu bliższego poznania najbliższego regionu, usytuowanego w niewielkiej odległości od szkoły, zaplanowaliśmy nawet w czasie późnej, słonecznej jesieni - wycieczkę rowerową nad Wisłę. Tym razem naszą podróż ubarwiła właśnie Dolina pięknej rzeki poczynając od lewego brzegu na Wyspie. A podczas dalszej wędrówki pozwoliła zaobserwować starorzecze znajdujące się w przysiółku Zawierzbie. Przy tej okazji - uczniom klasy 7a nie sprawiało trudności wskazywanie elementów doliny rzeki, jej zbocza oraz dna szeroko rozciągającej się tej formy terenu.

kliknij, aby przeczytać całość

LEKCJA ENTER

enter

11 nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyło w 30- godzinnym kursie online, którego celem było podniesienie kompetencji w zakresie wykorzystywania w pracy zdalnej z uczniami narzędzi i zasobów cyfrowych.
"Lekcja:Enter” to projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli i kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone są szkolenia z doskonalenia kompetencji cyfrowych. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Podczas szkolenia online nauczyciele dowiedzieli się jak:
• wzmacniać kompetencje cyfrowe swoje i swoich uczniów,
• odpowiedzialnie, kreatywnie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii ,
• korzystać z aktywizujących metod nauczania,
• urozmaicić swoje lekcje poprzez wykorzystanie technologii cyfrowej i zasobów internetowych,
• tworzyć własne treści cyfrowe.
Wiedza i umiejętności zdobyte podczas szkolenia będą bardzo przydatne podczas zarówno nauczania zdalnego, jak i w czasie nauczania stacjonarnego.

ODBLASKOWA SZKOŁA 2019/2020

bezpieczenstwo

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

puchatek

BIEG MIKOŁAJÓW

Podzikowanie

Projekt SuperKoderzy

SUPER KODERZY

W tym roku rozpoczęli blok zajęć z robotyki – montowanie i programowanie robotów. Jest to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

Na pierwszych zajęciach nasi majsterkowicze składali  roboty. Każdej grupie przydzielono zestaw EDUBOX firmy LOFI ROBOT. Uczniowie dostali śrubokręty, śrubki, części i instrukcje. Składanie elementów konstrukcyjnych okazało się nie tylko bardzo fajną zabawą, lecz również i dużym wyzwaniem. Po 90 minutach wytężonej pracy, uczniowie mieli prawie gotowy roboty.

Na kolejnym spotkaniu skończyliśmy montowanie robotów i rozpoczął się etap „ożywiania ich”, kontrolowania ruchu. Pod koniec zajęć koordynator projektu, wręczyła uczniom ufundowane przez Fundację Orange gadżety w postaci: koszulek, notesów, długopisów, smyczy i breloczków.

Kolejne zajęcia poświęciliśmy na poznanie istoty działania czujników w robocie jako modułów dających mu możliwość odbierania sygnałów z otoczenia. Na zajęciach przetestowaliśmy działanie i wykorzystanie czterech czujników: przycisku, potencjometru, czujnika światła i czujnika odległości. Wszystkie zadania wykonaliśmy z zaciekawieniem i radością. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

kliknij, aby zobaczyć galerię

 

PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA

 

ABY ZOBACZYĆ SPOSÓB REALIZACJI PROJEKTU KIK - KLIKNIJ

 

NASZE DZIAŁANIA W ZAKRESIE REALIZACJI PROJEKTU

 1. Organizacja wspólnych drugich śniadań na terenie szkoły.
 2. Zmiana asortymentu w sklepiku szkolnym.
 3. Umieszczanie na terenie szkoły (na korytarzach i w klasach) plakatów lub posterów promujących zdrowe żywienie oraz organizacja wystawy prac uczniów promującej zdrowe żywienie.
 4. Rozwijanie zdolności i wiedzy kulinarnej uczniów zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia (zajęcia praktyczne).
 5. Edukacja rodziców w zakresie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.
 6. Organizowanie zajęć motywujących uczniów do samodzielnych prozdrowotnych wyborów.
 7. Prowadzenie przez uczniów działań promujących zdrowe żywienie.
 8. Organizowanie pikników, festynów rodzinnych lub innych imprez upowszechniających zdrowy styl życia.
 9. Edukacja uczniów w zakresie aktywności fizycznej.
 10. Edukacja rodziców na temat aktywności ruchowej w prawidłowym rozwoju ich dzieci.
 11. Organizacja imprezy sportowo-rekreacyjnej.

Copyright © 2017 SPO Wołowice | Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja: CreativeDesign