godlo

Projekty

W naszej szkole po raz drugi działają SuperKoderzy !

superkoderzy logoW tym roku ODKRYWCY FIZYKI …

    Czy roboty mogą pomagać w przeprowadzaniu eksperymentów i doświadczeń na lekcjach fizyki? Oczywiście, że TAK! I to jeszcze jak!
    W ramach ścieżki z fizyki poznamy m.in. podstawowe pojęcia o miarach, wagach czy ruchu. Będziemy wykonywać pomiary, przeprowadzać doświadczenia i prowadzić obserwacje, a we wszystkim pomoże nam interdyscyplinarny robot Photon.

Spotkanie 1.
Jednostki i miary
    Naszym zadaniem było dokładne zmierzenie robota. Korzystaliśmy z metrówki, linijki, wagi sprężynowej i suwmiarki. Niektórzy z nas po raz pierwszy posługiwali się suwmiarką. Po wykonaniu pomiarów, w parach przeliczaliśmy wielokrotności i podwielokrotności zmierzonych wielkości. Nagrodą za dobrze wykonane zadanie były plusy z fizyki. Najlepsi w tej ścieżce zdobyli aż po trzy plusy.

kliknij, aby zobaczyć galerię

 

Spotkanie 2.

Jak przeprowadzać doświadczenia?

„Mądrość to córka doświadczenia” Leonardo do Vinci

    Na kolejnej lekcji z Photonem mierzyliśmy drogę przebytą przez robota. Pierwszy pomiar „na oko”, przy pomocy własnego ciała (wesoło było ) i za pomocą przedmiotów, które mieliśmy w plecaku. Na koniec tę samą odległość zmierzyliśmy metrówką. Podsumowaliśmy pomiary, porównaliśmy wyniki i okazało się, że każda z grup miała je inne. Rozpoczęliśmy dyskusje, przeliczaliśmy jednostki i zapisaliśmy wnioski. Uczniowie odpowiedzieli na pytania: Czy da się przeprowadzić idealny pomiar? , Jakie czynniki trzeba brać pod uwagę przy jego wykonaniu? Używaliśmy również „nietypowych” jednostek takich jak cal, łokieć. Każda z grup nawet „zdefiniowała” własną jednostkę „stopa”.

kliknij, aby zobaczyć galerię  

 

Obserwacje mikroskopowe na lekcjach biologii

    Jak wygląda struktura ludzkiego włosa, rozmaz krwi czy komórki skórki cebuli? Chcesz zobaczyć na własne oczy? Nic prostszego! Przekonali się o tym uczniowie klasy 5a i 5b, którzy na lekcjach biologii najpierw poznali budowę mikroskopu, a następnie obserwowali gotowe preparaty biologiczne. Zachwytom nie było końca. Następnym etapem będzie samodzielne przygotowanie preparatów biologicznych oraz ich obserwacja. Będzie się działo!

kliknij, aby zobaczyć galerię

Zabawy z Photonem w 3a

    Nie tylko starsi uczniowie uczą się programowania. Dołączyli do nich koledzy i koleżanki z klasy 3a, którzy też pierwsze kroki w pracy z robotem Photon Edu mają już za sobą. Była nauka sterowania robotem, ustawianie kolorów, omijanie przeszkód, a na koniec wyścigi. Dzieci świetnie się bawiły, a przy okazji uczyły. Już nie mogą się doczekać kolejnych takich zajęć.

kliknij, aby zobaczyć galerię

LABORATORIUM EMPIRIUSZ

   EMPIRIUSZ

     Lekcja chemii zyskała na atrakcyjności. Wszystko to, dzięki wirtualnemu laboratorium Empiriusz. To nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w przyjazny i bezpieczny sposób realizować podstawę programową nauczania chemii w szkole. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w eksperymentach. Teraz każdy chce pójść do tablicy. Doświadczenia zachęcają uczniów do nauki i rozbudzają ciekawość. Wirtualna rzeczywistość daje niesamowite możliwości poznania świata. Te nowoczesne metody edukowania weszły również do naszej szkoły.

kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI

 PHOTON EDU – ROBOTY EDUKACYJNE W NASZEJ SZKOLE

photon

    W tym roku szkolnym w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” rozpoczęliśmy naukę programowania z robotami Photon Edu. Photon to kreatywna zabawka wyposażona w diody, czujniki, mikrofony i kamerki, która pozwala łączyć naukę z zabawą. Dzięki dedykowanej aplikacji, pomoże dzieciom rozwinąć ich wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, nauczy podstaw programowania oraz pomoże rozwinąć dziecięce pasje.
    Mamy już kilka robotów i rozpoczynamy super zabawę !!!

Poznajmy robota Photon – pierwsze zajęcia z robotem

Na pierwszych zajęciach:
- uczymy poruszania się,
- omijamy przeszkody,
- poznajemy aplikacje Photon Magic Brige,
- przeprowadzamy wyścigi robotów

kliknij, aby zobaczyć galerię

 

Projekt z edukacji regionalno - artystycznej

edukacja regionalna   

    Poznawanie małej Ojczyzny, własnego regionu to niezwykle ciekawy, kształcący sposób spędzania wolnego czasu, szczególnie po intelektualnych zajęciach w ławce szkolnej lub zdalnej pracy z nauczycielem.
    Zatem ciekawą i pożyteczną formą rozwijania zainteresowań, równocześnie zapamiętywania nowości przez ucznia, stanowią niewątpliwie rowerowe wojaże. I właśnie
w taki sposób, urokliwy, okoliczny teren, pełen niezwykłych ciekawostek, przyrodniczych rozrywek, walorów zdrowia, oddychania świeżym powietrzem, bywają zawsze atrakcją, preferowaną przez samych jej uczestników.
    W celu bliższego poznania najbliższego regionu, usytuowanego w niewielkiej odległości od szkoły, zaplanowaliśmy nawet w czasie późnej, słonecznej jesieni - wycieczkę rowerową nad Wisłę. Tym razem naszą podróż ubarwiła właśnie Dolina pięknej rzeki poczynając od lewego brzegu na Wyspie. A podczas dalszej wędrówki pozwoliła zaobserwować starorzecze znajdujące się w przysiółku Zawierzbie. Przy tej okazji - uczniom klasy 7a nie sprawiało trudności wskazywanie elementów doliny rzeki, jej zbocza oraz dna szeroko rozciągającej się tej formy terenu.

kliknij, aby przeczytać całość

LEKCJA ENTER

enter

11 nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyło w 30- godzinnym kursie online, którego celem było podniesienie kompetencji w zakresie wykorzystywania w pracy zdalnej z uczniami narzędzi i zasobów cyfrowych.
"Lekcja:Enter” to projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli i kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone są szkolenia z doskonalenia kompetencji cyfrowych. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Podczas szkolenia online nauczyciele dowiedzieli się jak:
• wzmacniać kompetencje cyfrowe swoje i swoich uczniów,
• odpowiedzialnie, kreatywnie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii ,
• korzystać z aktywizujących metod nauczania,
• urozmaicić swoje lekcje poprzez wykorzystanie technologii cyfrowej i zasobów internetowych,
• tworzyć własne treści cyfrowe.
Wiedza i umiejętności zdobyte podczas szkolenia będą bardzo przydatne podczas zarówno nauczania zdalnego, jak i w czasie nauczania stacjonarnego.

ODBLASKOWA SZKOŁA 2019/2020

bezpieczenstwo

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

puchatek

BIEG MIKOŁAJÓW

Podzikowanie

Copyright © 2017 SPO Wołowice | Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja: CreativeDesign