ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W WOŁOWICACH

logo-xs.png
 
SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE NR 2 W WOŁOWICACH
 
 
 

Dzień Patrona w Centrum Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach

Dnia 17 X 2016 r., w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły - Jana Pawła II, uczniowie, dyrekcja i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Wołowicach wzięli udział w pielgrzymce do Centrum Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach.


    Głównym punktem naszego wyjazdu było uczestniczenie w uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej przez ks. Józefa Sowę. Następnie wszyscy zwiedzaliśmy Sanktuarium "Nie lękajcie się!" na tzw. "Białych Morzach", które 11 czerwca 2011 r. erygował ks. kard. Stanisław Dziwisz i od tego dnia w tym miejscu rozpoczął się oficjalny kult Papieża. Mieliśmy okazję zobaczyć najcenniejszą relikwię Jana Pawła II - ampułkę z jego krwią, zamkniętą w szkatule wewnątrz ołtarza, a także papieski krzyż pastoralny, ornat wraz z mitrą oraz krzyż, przed którym papież modlił się podczas swojej ostatniej drogi krzyżowej w Rzymie. Wielkim przeżyciem była dla nas modlitwa przy płycie z grobu Jana Pawła II, pochodzącej z Bazyliki św. Piotra. Na niej umieszczony jest relikwiarz wykonany na wzór otwartego Ewangeliarza, którego strony przewracał wiatr w czasie pogrzebu Papieża. Naszą wizytę w Centrum Jana Pawła II zakończyliśmy obejrzeniem wystawy Kim jest człowiek z Całunu? Jest to jedyna taka ekspozycja w Polsce, prezentuje historię powstania Całunu Turyńskiego, jego trójwymiarową kopię oraz najnowsze dowody naukowe na autentyczność płótna i jego zgodność z ewangelicznymi opisami Męki Chrystusa.

    Dzień Patrona jest dla wszystkich uczniów i nauczycieli ZPO w Wołowicach świętem szczególnym, gdyż możemy zwiedzać miejsca, które upowszechniają i rozwijają nauczanie naszego patrona - św. Jana Pawła II.

 

Copyright © 2017 SPO Wołowice | Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja: CreativeDesign