ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W WOŁOWICACH

logo-xs.png
 
SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE NR 2 W WOŁOWICACH
 
 
 

WARSZTATY WIELKANOCNE

    15 marca 2023 r. zaproszenie, skierowane przez uczniów klas III biorący udział w zajęciach świetlicowych, przyjęły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Dąbrowianki”. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Panie zaprezentowały się w pięknych strojach krakowskich, które zrobiły duże wrażenie. Uczniowie podziwiali haftowane gorsety przyozdobione cekinami i sutaszem. „Dąbrowianki” uczyły techniki wykonania kwiatów z krepiny oraz jednego z najważniejszych symboli Świąt Wielkanocnych - tradycyjnej palmy, która obecnie zdobi nasz szkolny korytarz.
KGW „Dąbrowianki” składamy gorące podziękowania i wyrazy wdzięczności za ciekawe, kreatywne zajęcia i poświęcony czas.

Cztery pory roku Liska Chytruska

    Koniec lutego, na polu zimno i pada deszcz. Trzeba znaleźć interesujące zajęcie, żeby miło spędzić czas na świetlicy. Wtedy to najlepsza jest fantazja dzieci, dzięki której można wyczarować coś z niczego :)) Dziewczynki z 1b mały skrawek drewna zamieniły w lisią norkę. Zrobiły całą serię obrazków tytułując je „Cztery pory roku Liska Chytruska„ Dziękujemy firmie Yeti za przekazywane gadżety, dzięki którym czas na świetlicy mija nam bardzo przyjemnie.

kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

„Piękna nasza Polska cała”

     Tekst pieśni Piękna nasza Polska cała powstałej w 1830 roku, wychwalający polskie krajobrazy, kulturę i tradycje przyświecał małym twórcom, którzy wzięli udział w świetlicowym konkursie plastycznym zorganizowanym 10 listopada 2022 r. w świetlicy szkolnej.

      Dzieci wykazały się wiedzą na temat polskich miast i zabytków architektury.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 50 uczniów, którzy w ramach zajęć świetlicowych stworzyli piękne prace.

Filmowy Piątek

    W okresie jesienno-zimowym, w piątki o godz. 13.00 zapraszamy podopiecznych świetlicy na seanse filmowe. Na koniec tygodnia będziemy relaksować się przy popularnych i lubianych bajkach oraz filmach dla całej rodziny.

kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

MALOWANIE TKANIN

    20 października 2022 r. dzięki uprzejmości firmy Voppi, w świetlicy szkolnej, odbyły się bezpłatne warsztaty MALOWANIA TKANIN. Zajęcia zostały zorganizowane przez firmę Voppi z Kłokoczyna, która specjalizuje się w produkcji zasłon, karniszy, rolet oraz moskitier. Spotkanie poprowadziły przedstawicielki firmy wraz z panią Dominiką Przebindą. Dzieci kreatywnie i z zaangażowaniem wykonały prace plastyczne z otrzymanych materiałów (tkaniny, farby, flamastry, szablony). Uczestnicy przygotowali ozdobne serwetki, otrzymali także upominek od firmy. Warsztaty były doskonałą okazją do poszerzania zainteresowań artystycznych i kreatywnego spędzania wolnego czasu.
Serdecznie dziękujemy firmie Voppi za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów. Sprawiły one dzieciom wiele radości i były ciekawym doświadczeniem dla naszych świetliczaków.

kliknij, aby zobaczyć galerię

kliknij, aby zobaczyć podziękowanie

III Edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Świetliczaki na tropie…kolorów świata

 

    Miło mi poinformować, że ponownie weźmiemy udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym w ramach Akademii Świetlicowej – pt. ”Świetliczaki na tropie…kolorów Świata”.
   W trzeciej edycji uczniowie będą zwiedzali poszczególne kontynenty. Projekt składa się z 6 modułów – 5 dotyczących barw odpowiadających kolejno Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii z Oceanią oraz jeden wspólny „kolorowy” - odnoszący się do wszystkich kontynentów.
     Liczę, że wszystkim towarzyszyć będzie dobra zabawa i dużo uśmiechu.

kliknij, aby zobaczyć plakat


Dominika Przebinda

 

Copyright © 2017 SPO Wołowice | Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja: CreativeDesign