godlo

GODZINA Z PLANSZÓWKĄ

    Od listopada w sali nr 12 codziennie podczas zajęć świetlicowych odbywają się zajęcia pod nazwą „godzina z planszówką”. Planszówki rozbudzają u uczniów myślenie logiczne oraz przyczynowo – skutkowe, rozwijają procesy poznawcze, np. pamięć, uwagę czy percepcję, a przede wszystkim umacniają więzi społeczne. Na naszych spotkaniach uczniowie chętnie sięgają po takie gry jak: „Ubongo”, „Labirynt”, czy „Pędzące żółwie”. Ostatnio nawet spróbowali układać puzzle „Ubongo trigo”. Najwytrwalsi zmierzali się z grą „Ubongo 3d”. Czasami dzieci sprawdzają swoją wiedzę grając w „Milionerów”. Mogą także zagrać w „Super Famera” czy w karty „Uno”. Jest to czas świetnej zabawy oraz poznawania nowych gier.

kliknij, aby zobaczyć galerię

Wyniki konkursu recytatorskiego

 

    19 listopada b.r. odbył się świetlicowy konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej pt. „Polska – moja ojczyzna”, którego celem było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci, rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz promowanie talentów recytatorskich.
Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce Igor Żak - klasa IIA
II miejsce Hanna Pajdak – klasa IA
III miejsce Emilia Zajda – klasa IB

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Organizatorzy :
Elżbieta Siwek
Dominika Przebinda

kliknij, aby zobaczyć galerię

 

Konkurs recytatorski

 

Zapraszamy wszystkich chętnych z klas I-III do udziału w konkursie recytatorskim o tematyce patriotycznej pt.: „Polska – moja Ojczyzna” organizowanym z okazji

103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Konkurs odbędzie się dnia 19 listopada 2021 r. o godz. 12.30 w świetlicy szkolnej.
Dla zwycięzców i wyróżnionych przewidziano atrakcyjne nagrody.
Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Organizatorzy :
Elżbieta Siwek
Dominika Przebinda

 

ŚWIETLICZAKI

Zakończyliśmy projekt „Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury”.
W roku szkolnym 2020/2021 świetlica szkolna zakończyła realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego – Akademia świetlicowa „Świetliczaki na tropie skrzydeł natury”. Działania podejmowane w ramach projektu dostarczyły dzieciom nie tylko rozrywki, ale także poszerzyły ich wiedzę i walory wychowawcze. Powstało wiele ciekawych i pięknych prac.
Z modułu IV – Świetliczaki są eko:
• Na papierowych torbach dzieci malowały farbami motywy roślinne
• Ze starych gazet powstały „Gazeciaki” – prace plastyczne wykonane techniką kolażu o dowolnej tematyce
• Plakat o ekologii – „Co to znaczy być eko”
• Najmłodsi poznali przysłowia dotyczące przyrody

Ogólnopolska świetlicowa wymiana pocztówek

 

    Uczniowie klas III spędzający czas w świetlicy, dołączyli do akcji polegającej na wymianie pocztówek. Pozdrowienia oraz krótkie wiadomości wysłali do podopiecznych z innych świetlic w całej Polsce. Otrzymali już kilka odpowiedzi m.in. z okolic Poznania, Nowego Sącza czy Tarnowa, które sprawiły im wiele radości, czekają zatem na kolejne.

 kliknij, aby zobaczyć galerię

 

Świetliczaki ruszają na podbój kosmosu

    Zakończyliśmy realizację zajęć w ramach kolejnego modułu, którego tematem przewodnim był kosmos.
    Uczniowie zrobili plakat prezentujący układ słoneczny i doskonale bawili się robiąc rakiety z papierowych rolek. Wzięli udział w konkursie świetlicowym, który polegał na wykonaniu pracy plastycznej pt. „Gdyby istnieli Kosmici…” – jak wyobrażam sobie istotę z kosmosu? Zapoznali się z wierszami Wandy Chotomskiej dotyczącymi kosmosu, a także oglądali film animowany „Gwiazda Kopernika”, który był doskonałą okazją, aby przypomnieć postać i dokonania polskiego astronoma.
    Zajęcia skłoniły nas do rozmowy z dziećmi o ich marzeniach, pasjach, o dążeniu do celu. Były zachętą do wspólnego odkrywania świata.

kliknij, aby zobaczyć galerię

Copyright © 2017 SPO Wołowice | Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja: CreativeDesign