godlo

MALOWANIE TKANIN

    20 października 2022 r. dzięki uprzejmości firmy Voppi, w świetlicy szkolnej, odbyły się bezpłatne warsztaty MALOWANIA TKANIN. Zajęcia zostały zorganizowane przez firmę Voppi z Kłokoczyna, która specjalizuje się w produkcji zasłon, karniszy, rolet oraz moskitier. Spotkanie poprowadziły przedstawicielki firmy wraz z panią Dominiką Przebindą. Dzieci kreatywnie i z zaangażowaniem wykonały prace plastyczne z otrzymanych materiałów (tkaniny, farby, flamastry, szablony). Uczestnicy przygotowali ozdobne serwetki, otrzymali także upominek od firmy. Warsztaty były doskonałą okazją do poszerzania zainteresowań artystycznych i kreatywnego spędzania wolnego czasu.
Serdecznie dziękujemy firmie Voppi za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów. Sprawiły one dzieciom wiele radości i były ciekawym doświadczeniem dla naszych świetliczaków.

kliknij, aby zobaczyć galerię

kliknij, aby zobaczyć podziękowanie

III Edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Świetliczaki na tropie…kolorów świata

 

    Miło mi poinformować, że ponownie weźmiemy udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym w ramach Akademii Świetlicowej – pt. ”Świetliczaki na tropie…kolorów Świata”.
   W trzeciej edycji uczniowie będą zwiedzali poszczególne kontynenty. Projekt składa się z 6 modułów – 5 dotyczących barw odpowiadających kolejno Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii z Oceanią oraz jeden wspólny „kolorowy” - odnoszący się do wszystkich kontynentów.
     Liczę, że wszystkim towarzyszyć będzie dobra zabawa i dużo uśmiechu.

kliknij, aby zobaczyć plakat


Dominika Przebinda

 

ŚWIETLICA 2022/2023

1. Zapisu na świetlicę można dokonać w dniach 30 oraz 31.08.2022r. w godzinach
od.8.00-12.00 bezpośrednio w szkole.
1. Należy uzupełnić kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej, którą można pobrać
ze strony internetowej szkoły:
proszę kliknąć, aby pobrać
2. Uczeń może uczestniczyć w zajęciach świetlicowych pod warunkiem przekazania do
szkoły uzupełnionej karty świetlicowej.
Stanisława Kapusta
Dyrektor Szkoły

Świetlicowy Konkurs Pięknego Czytania

 

     W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Prawa Autorskiego 29 kwietnia odbył się Świetlicowy Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie z klas pierwszych i drugich, którzy prezentowali przygotowane wcześniej fragmenty książek „Pierwszaki z kosmosu” Rafała Witka i „Cukierku, Ty łobuzie” Waldemara Cichonia, a w drugim etapie czytali losowo wybrane fragmenty literatury dziecięcej. Komisja konkursowa oceniała nie tylko płynność i poprawność czytania, ale również interpretację tekstu. Wszystkie dzieci bardzo ładnie zaprezentowały swoje umiejętności, a szczególne gratulacje należą się uczniom wyróżnionym.

I miejsce Dominika Kapusta
II miejsce Mikołaj Trybek
III miejsce Kacper Trybek

kliknij, aby zobaczyć galerię

 

GODZINA Z PLANSZÓWKĄ

    Od listopada w sali nr 12 codziennie podczas zajęć świetlicowych odbywają się zajęcia pod nazwą „godzina z planszówką”. Planszówki rozbudzają u uczniów myślenie logiczne oraz przyczynowo – skutkowe, rozwijają procesy poznawcze, np. pamięć, uwagę czy percepcję, a przede wszystkim umacniają więzi społeczne. Na naszych spotkaniach uczniowie chętnie sięgają po takie gry jak: „Ubongo”, „Labirynt”, czy „Pędzące żółwie”. Ostatnio nawet spróbowali układać puzzle „Ubongo trigo”. Najwytrwalsi zmierzali się z grą „Ubongo 3d”. Czasami dzieci sprawdzają swoją wiedzę grając w „Milionerów”. Mogą także zagrać w „Super Famera” czy w karty „Uno”. Jest to czas świetnej zabawy oraz poznawania nowych gier.

kliknij, aby zobaczyć galerię

Wyniki konkursu recytatorskiego

 

    19 listopada b.r. odbył się świetlicowy konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej pt. „Polska – moja ojczyzna”, którego celem było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci, rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz promowanie talentów recytatorskich.
Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce Igor Żak - klasa IIA
II miejsce Hanna Pajdak – klasa IA
III miejsce Emilia Zajda – klasa IB

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Organizatorzy :
Elżbieta Siwek
Dominika Przebinda

kliknij, aby zobaczyć galerię

 

Copyright © 2017 SPO Wołowice | Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja: CreativeDesign